Kugoo DMAX Electric Scooter
KUGOO G-Booster Electric Scooter
Kugoo Kirin C1 PLUS
Kugoo Kirin C2 Pro
Kugoo Kirin G2 Max
Kugoo Kirin G2 Pro
Kugoo Kirin G2 Pro Max
Kugoo Kirin G3 Pro Electric Scooter
Kugoo Kirin G4 Pro 2024
Kugoo Kirin HX Electric Scooter 6.4Ah Panasonic 350W
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | Kugoo Kirin HX |
| Motor Power | 350 W Front-Wheel Motor |
| Maximum Speed | Up to 25 km/h |
| Range | Up to 30 km per charge |
| Battery Capacity | 6.4 Ah Panasonic Battery |
| Charging Time | ~4 Hours |
| Scooter Weight | ~13 kg |
| Wheel Size | 8.5-inch Pneumatic Tires |
| Braking System | Recuperation + Mechanical Disc + Mudguard Brake |
| Foldable | Yes |
| Max Load Capacity | Up to ~120 kg |
| Lighting | Front Backlight for Visibility |