Model: Big Harly
Battery: 60volt
Motor: 1500watts
Speed: 50 to 60kmh
Km range: 20 to 40 km
Weight capacity: 200 kg
Box dimensions: 171x38x78cm
1.900,00 د.إ Original price was: 1.900,00 د.إ.1.699,00 د.إCurrent price is: 1.699,00 د.إ.
Model: Big Harly
Battery: 60volt
Motor: 1500watts
Speed: 50 to 60kmh
Km range: 20 to 40 km
Weight capacity: 200 kg
Box dimensions: 171x38x78cm
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Windhorse |
| Model | V8 Pro (2025) |
| Motor Power | 750W (1500W Peak) Brushless Hub Motor |
| Battery | 48V 15–15.6Ah Lithium-ion |
| Top Speed | 50–54 km/h (31–34 mph) |
| Range | 65–96 km per charge |
| Charging Time | 6–8 Hours |
| Frame Material | Carbon Alloy Steel |
| Suspension | Dual Suspension (Front & Rear) |
| Brakes | Dual Disc Brakes |
| Gears | Shimano 7-Speed |
| Tire Size | 20” x 4” Fat Tires |
| Max Load Capacity | Up to 150 kg (330 lbs) |
| Display | LED / LCD Display |
| Waterproof Rating | IPX5 |
| Riding Modes | Pedal Assist + Throttle |
| Usage | Urban, Off-road, Cruiser Style |
Welcome to Electric Scooter UAE, your hub for everything cycling! We provide a diverse range of bikes and accessories for every rider, complemented by expert services to elevate your experience. Become part of our community and embrace the joy of riding!
08:00AM - 11:00 PM
Copyright © 2024 Electric Scooter UAE. All Rights Reserved