| Specification | Details |
|---|---|
| Unfolded Size | 12026118cm |
| Uphill | ≤35° |
| Max. Load | 120kg |
| Charging Time | 10 hrs |
| Weight | 30kg |
| Waterproof Level | IP54 |
| Max. Range | 60-85km |
| Max. Speed | 50-60km/h |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Motor Rated Power & Voltage | 1000*2, 48V |
| Battery Type | 18650 Lithium Battery |
| Battery Capacity | 48V, 20.8Ah |
| Tire Size | 10″ |
| Tire Type | Pneumatic tires |
Sale
Kugoo Kirin V1 Electric Bicycle
1.899,00 د.إ Original price was: 1.899,00 د.إ.1.599,00 د.إCurrent price is: 1.599,00 د.إ.
Kugoo M3 Pro (NFC Card Reader)
2.699,00 د.إ Original price was: 2.699,00 د.إ.2.299,00 د.إCurrent price is: 2.299,00 د.إ.
KUGOO G-Booster Electric Scooter
3.199,00 د.إ Original price was: 3.199,00 د.إ.2.899,00 د.إCurrent price is: 2.899,00 د.إ.
Categories: Electric Scooter, Kugoo Kirin
Description
Shipping & Delivery
Related products
E-10 Powerful Electric Scooter
G-MAX2 rohan scooter and bikes
GRL-line s5 rohan scooters
GRLine S3A Rohan Wings
Kids handle with lights for Xiaomi M365
QS5-A scooter in Dubai
R8 Electric Scooter
Winner Sky Electric Scooter E10 Single Headlight
Welcome to Electric Scooter UAE, your hub for everything cycling! We provide a diverse range of bikes and accessories for every rider, complemented by expert services to elevate your experience. Become part of our community and embrace the joy of riding!
Follow Us
Follow Us
Popular Categories
oppening Hours
Sat - Fri
08:00AM - 11:00 PM
Copyright © 2024 Electric Scooter UAE. All Rights Reserved
